Menu

catering ekologiczny

catering ekologiczny

Szachy Otwory - wprowadzenie do fazy otwierania

Gra w szachy można z grubsza podzielić na trzy odrębne fazy:

1) Faza otwarcia

2) Faza Middlegame

catering ekologiczny

3) Faza Endgame

Faza Middlegame gdzie najcięższe walki jest zwykle prowadzona; kawałki zostaną zredukowane, dopóki nie pojawi się prawdopodobnie tylko kilka z nich po obu stronach, a także rozpraszanie Pionki, co w przybliżeniu oznacza przejście do fazy Endgame, gdzie gra będzie albo wygrał / utracone lub Drawn.

Teraz do celów niniejszego artykułu - w fazie otwierania.

Podczas fazy otwarcia, celem dla obu graczy jest rozwijać swoje piony i kawały na pozycje, które ich zdaniem staną im największą szansę na wygraną bitwę Middlegame, które następnie, miejmy nadzieję, zostaną przeliczone na wygraną w fazie Endgame ,

catering ekologiczny

Szachy ewoluowała, w takiej czy innej formie, od ponad 1400 lat. W tym czasie różne mistrzowie szachowi zbadali różne sekwencje ruchów, rozwijania ich odpowiednie armie.

Sekwencje te są zbiorczo określane jako otwarcie szachowe (lub otwory, w skrócie) oraz te, które okazały się skuteczne zostały dalsze zbadanie i przeanalizowanie przez wieki, tak jak gra w szachy ewoluowała od konkurencyjnego hobby, na całym świecie, zawody sportowe.

Przy tak intensywnym poziomie studiów przez graczy, których egzystencja zależy od gry w turniejach szachowych, jedne z pierwszych otworów, które kiedyś okazały się sukcesem, zostały już obalone, co prowadzi do znacznych strat materialnych, stanie skrajnego niekorzystnej sytuacji, a nawet utrata gry - przykładem tego jest Gambit królewski, który Champion Chess byłego Świat Bobby Fischer, ogłosił jako "biust".

Ze względu na znaczenie uzyskania dobrego startu, wszystkie godne uwagi Otwory zostały zarejestrowane i udokumentowane, aby pozbyć się niepotrzebnych prób i błędów, że poprzedni mistrzowie szachowi raz wychodził.

- autor artykułu